Sedmý ročník konference Učitel IN znovu on-line

Konference Učitel IN je prostorem pro sdílení zkušeností s využíváním technologií ve vzdělávání pro učitele všech typů a stupňů škol. Diskutována budou témata základního, středního i vysokého školství.

Sedmý ročník konference, který je naplánovaný na sobotu 9. října 2021, přivítá téměř 300 učitelů, studentů a všech, kteří mají zájem o problematiku smysluplného využití ICT ve vzdělávání. Těšit se můžete na přednášky a webináře odborníků a pedagogů, kteří využívají možností moderních technologií ve vzdělávání a podělí se o své zkušenosti. “V letošním roce se konference opět uskuteční on-line a jsme rádi, že i přes dlouho trvající distanční výuku, nebo právě proto, se počet zájemců o využití ICT ve vzdělávání a účastníků konference zvyšuje,” říká za organizační tým oddělení koncepce celoživotního a distančního vzdělávání ZČU v Plzni Jana Holatová. Během soboty bude připraveno 12 workshopů, ke kterým bude možné se připojit na platformě ZOOM. “Podrobný návod na přihlášení a celý program konference naleznete na webu ucitel-in.cz,” dodává Jana Holatová.

Mezi nejzajímavější body programu bude patřit workshop Libora Klubala s názvem Nová informatika nemusí být jen o algoritmizaci…, ve kterém uvidíte, jak propojit robotiku a přírodopis, modelování a etologii, algoritmizaci a akustiku. Těšit se můžete i na workshop Učit s roboty není učit o robotech Hany Šandové, během kterého budete aktivně používat vlastního robota (Ozobot, mBot, Lego…) nebo ukázku Používání Atlasu od Mapy.cz ve výuce od Daniela Pražáka.

Záznamy workshopů i závěrečné diskuze budou po skončení konference zveřejněny také na YouTube kanále Celoživotní vzdělávání na ZČU.