Třetí listopadový týden bude na ZČU věnován využití technologií ve vzdělávání

Třetí listopadový týden bude na ZČU věnován využití technologií ve vzdělávání

V pondělí 19. listopadu můžete navštívit v posluchárně UV115b seminář “Getting the best use out of the Padagogy Wheel” Allana Carringtona, který vás seznámí s kolem iPadagogy. Díky tomuto nástroji mohou učitelé plánovat a reflektovat činnosti s iPadem ve vztahu ke vzdělávacím cílům podle Bloomovy taxonomie. Allan Carrington pracoval 10 let jako specialista na vzdělávání na univerzitě v Adelaide (Austrálie). Je uznávaným učitelem společnosti Apple a získal dvě významná ocenění za výuku. Má dva magisterské tituly v oborech vzdělávání a interaktivní multimédia. V současné době vede portál designingoutcomes.com, který pomáhá vzdělávacím iniciativám po celém světě. Po většinu svého pracovního života  je průkopníkem, inovativním člověkem, který přichází s novými nápady a je schopen nadchnout pro své vize ostatní. Akce je přístupná zdarma po předchozím přihlášení.

 

Dvě přednášky Nicky Hockly, expertky na využití technologií ve vzdělávání, a speciálně ve výuce jazyků, se uskuteční také v prostorách katedry anglického jazyka Fakulty pedagogické v budově na Chodském náměstí. Ve středu 21. listopadu představí Nicky Hockly seminář „Is the future tense?“, ve kterém přiblíží jak se virtuální realita, roboti a umělá inteligence stávají součástí našich životů a vzdělávání. O den později, ve čtvrtek 22. listopadu od 15 hodin, pak Nicky Hockly ukáže v semináři „Going mobile“ možnosti použití mobilních zařízení při výuce jazyků. Semináře jsou určené pro akademické pracovníky (účast učitelů z praxe, studentů ZČU a dalších zájemců je vítána). Akce je přístupná zdarma po předchozím přihlášení.

 

Zájemce o vysokoškolskou pedagogiku upozorňujeme i na zajímavou konferenci pořádanou Ministerstvem školství nazvanou Towards Better University Teaching.

 

ESF projekt Západočeské univerzity v Plzni
Registrační číslo projektu: CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002287