Webináře 2.–8. 10. 2017

Nemáte s příchodem studeného podzimu chuť vylézat ven? Nevadí! Vzdělávejte se online a z tepla domova, třeba rovnou z postele. Tento týden nás čeká pouze jeden nový webinář, můžete ale shlédnout i webináře již proběhlé, výběr je široký.
  • RVP: Mediální aktivity ve výuce

Ing. Martin Blatoň, PhD. na jaře v rámci webinářů RVP představil svou verzi Turistickomediálního kurzu. Nyní bude čas představit si podrobněji další aktivity, které lze integrovat do výuky na ZŠ a SŠ.
    Obsah webináře bude věnován přípravě, zpracování a využívání různých druhů mediálních aktivit ve školní výuce. Značná část bude zaměřena na využití videonahrávek ve výuce různých školních předmětů. Nebude chybět ani teoretická část věnovaná procesu pořizování, úpravě a publikování videonahrávek.
    Setkání je primárně určeno učitelům základních a středních škol, kteří chtějí smysluplně propojit mediální výuku s obsahem svých předmětů. čtvrtek 5. 10.  2017, 20:00 – odkaz na připojení (je nutné se na portálu zdarma registrovat) lektor: Ing. Martin Blatoň, PhD.

Záznamy z již proběhlých webinářů

• RVP – metodický portál pro sdílení zkušeností a vzájemnou inspiraci učitelů.
  • Večerní univerzity na portále Microsoft Educator Community.
  • Empower  projekt EADTU (The European Association of Distance Teaching Universities), v němž je zapojena i Západočeská univerzita v Plzni, sdružuje vybrané evropské univerzity a umožňuje sdílení zkušeností a spolupráci v oblasti otevřeného online vzdělávání.  Záznamy webinářů a další videa týkající se distančního vzdělávání jsou dostupné na youtube kanálu EADTU.
  • Cisco WebEx – záznamy webinářů a videokonferencí zejména z oblasti managementu, marketingu a profesního rozvoje