Webináře 23.–29. 10. 2017

• RVP: Genderová rovnost – tipy pro obsah a metody výuky na ZŠ

Silný lektorský tým Irena Smetáčková, Anna Babanová, Kristýna Pešáková, Petra Havlíková, Petr Koubek v průběhu podzimu nabídne na webu RVP dva webináře. První z nich nám klade hned v úvodu otázku: Jak s genderovými stereotypy pracovat v hodinách výchovy k občanství?
    Webinář je zaměřen na rovnost žen a mužů jako jeden ze základních principů školní výuky. České základní i střední školy jsou koedukované, a proto by v nich měly být zohledněny zkušenosti dívek a chlapců. On-line seminář je rozdělen na tři části, které budou řešit následující otázky:
    1. Proč je důležité, aby se výuka na školách zabývala genderem?
    2. Jaké konkrétní aktivity lze ve výuce použít?
    3. Jaké didaktické principy a strategie vedou k (genderové) rovnosti?
    Setkání je určeno všem učitelkám a učitelům základních škol, kteří chtějí obohatit své didaktické postupy. Zvláště přínosný může být pro vyučující zapojující se do vzdělávací oblasti Člověk a společnost či Člověk a jeho svět.
    středa 25. 10.  2017, 20:00 – odkaz na připojení (je nutné se na portálu zdarma registrovat) lektoři: Irena Smetáčková, Anna Babanová, Kristýna Pešáková, Petra Havlíková, Petr Koubek

• Večerní univerzity od Microsoftu: Windows 10 a podzimní novinky

Microsoft v posledních dnech přišel s velkou  podzimní aktualizací Windows 10. Co přináší Fall Creators Update? Dozvíte se ve večerní univerzitě od odborníků z firmy Microsoft.
    středa 25. 10. 2017, 18:00 – odkaz na připojení lektor: Karel Klatovský Záznamy z proběhlých večerních univerzit naleznete na portále Microsoft Educator Community.

Chtěli byste i vy sami realizovat webinář nebo online kurz? Rádi vám s realizací pomůžeme, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: info@ucv.zcu.cz.