Webináře pro učitele 4.–10. 12. 2017

Učitel by měl být v obraze a držet krok s novinkami ve svém oboru, není-liž pravda. S tím vám mohou pomoci online webináře, díky nimž si můžete trendy z pedagogiky poslechnout od českých i zahraničních odborníků, aniž byste museli opustit kabinet!
  • Večerní univerzity od Microsoftu: Office 365 – využití pro učitele a jeho nasazení

Office 365 je sada bezplatných nástrojů, díky níž můžete zlepšit spolupráci ve třídách i v celé škole, ale zároveň snadněji individualizovat výuku pro každého žáka. Nevíte, jak s nástroji pracovat? Poradí vám přímo odborníci z Microsoftu!
    středa 6. 12. 2017, 18:00 – odkaz na připojení lektor: Miroslav Dvořák Záznamy z proběhlých večerních univerzit naleznete na portále Microsoft Educator Community.

• RVP: Genderová rovnost – volba povolání podle schopností a nadání, nikoliv podle předsudků

Silný lektorský tým Irena Smetáčková a Anna Babanová podruhé. Navazujeme na webinář  GENDEROVÁ ROVNOST – TIPY PRO OBSAH A METODY VÝUKY NA ZŠ. Setkání je zaměřeno na volbu povolání dívek a chlapců na 2. stupni základní školy. Ačkoliv žáci a žákyně nebývají ve své volbě ničím formálně omezováni (nejsou jim žádné cesty zakázány či naopak přikázány), řada z nich se podřizuje genderovým či jiným stereotypům. Jejich rozhodování o další studijní a pracovní dráze tak není skutečně svobodné. On-line seminář se zabývá tím, proč a jak by škola měla tuto svobodu dívkám a chlapcům nabízet. Během semináře představíme konkrétní ukázky aktivit pro výuku. Setkání je určeno všem učitelkám a učitelům základních škol, kteří chtějí obohatit své didaktické postupy. Zvláště přínosný může být pro výchovné poradkyně a vyučující 2. stupně ZŠ, kteří se zapojují do vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět. čtvrtek 7. 12. 2017, 20:00 – odkaz na připojení (je nutné se na portálu zdarma registrovat) lektoři: Irena Smetáčková, Anna Babanová Záznamy z již proběhlých webinářů naleznete zde na webu Rámcového vzdělávacího programu.

• ASCD: Upgrading Differentiation in the Elementary Grades

Differentiation is not new or the latest education fad; it has long been the natural and intuitive response of many elementary teachers. At the same time, all teachers have room to “upgrade” their approach to planning for and meeting student needs. Join Jessica Hockett, consultant and coauthor of Differentiation in the Elementary Grades: Strategies to Engage and Equip All Learners to explore five commonly adopted practices in elementary classrooms that can impede or prevent true differentiation. In this informative webinar, attendees will gain insights about each of these practices and learn principles and strategies for “upgrading” to more sophisticated applications of differentiation. This session will integrate concrete examples that are applicable to K–5 settings. Thursday 7. 12. 2017, 3:00 p.m. eastern time (9:00 p.m. CET) – Register here lecturer: Jessica Hockett

Chtěli byste i vy sami realizovat webinář nebo online kurz? Rádi vám s realizací pomůžeme, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: info@ucv.zcu.cz.