ZČU otevře během prázdnin devět letních škol

Prázdninové měsíce budou na Západočeské univerzitě v Plzni opět ve znamení letních škol určených žákům základních škol, středoškolákům, vysokoškolákům i široké veřejnosti. Řadu novinek připravila Mezinárodní letní jazyková škola, která letos slaví 30. výročí. Popatnácté se uskuteční ArtCamp, který nabídne na čtyři desítky uměleckých kurzů, z nichž některé budou nově probíhat i v Praze. Poprvé se letos před začátkem akademického roku uskuteční kurz programování pro studenty prvního ročníku Fakulty aplikovaných věd. Do kurzů je možné hlásit se již nyní.

Fakulta elektrotechnická pořádá 13. ročník letní univerzity JuniorFEL, na němž uvítá šedesát žáků 5. ‑ 9. tříd základních škol společně se studenty primy až kvarty víceletých gymnázií se zájmem o elektrotechniku. Pro opakovaný zájem o pokračování bude třetím rokem otevřeno také pokračování letní školy JuniorFEL2. Účastníci [JuniorFEL2] se budou věnovat i satelitní technice – příjmu dat z českého pikosatelitu VZLUSAT-1, praktickým elektrotechnickým zapojením (zásuvka, zvonek, světlo, transformátor) i reálnému využití 3D tisku při sestavování jednoduchého elektrického motoru nebo chodicího robota.

Osmý ročník letní školy Homo Economicus je určen všem, kteří navštěvují základní nebo střední školu a mají zájem nahlédnout do světa ekonomických věd a dalších disciplín. Účastníci zjistí, že na Fakultě ekonomické ZČU se studenti nezabývají jen nudnými čísly, tabulkami a grafy, ale že studium může být kreativní a zábavné. V rámci tohoto týdne si účastníci vyzkouší, jaké to je studovat na vysoké škole.

Kompletní seznam všech letních škol naleznete zde.