Jak psát na INFO.ZČU

prezenční kurz, 3 hod

LEKTOŘI KURZU:

Univerzitní 22, Plzeň   Zobrazit mapu

Chcete, aby vaše příspěvky na zpravodajském webu INFO.ZČU zaujaly nejen univerzitní komunitu, ale také širší veřejnost? Přihlaste se na tento kurz a naučte se, jak psát texty, které lidé budou rádi číst. Probereme základy žurnalistických žánrů – jak napsat zprávu, zajímavou reportáž nebo rozhovor. Vyzkoušíte si tvorbu titulků, které upoutají pozornost, a ukážeme si příklady úspěšných i méně povedených příspěvků. Vše, co se naučíte, si rovnou vyzkoušíte v praxi.

Tento kurz je ideální pro všechny, kteří pravidelně přispívají na web INFO.ZČU.

Lektorka: Mgr. Bc. Andrea Čandová
Je tiskovou mluvčí Západočeské univerzity. Má na starosti strategii komunikace s médii a prezentaci ZČU veřejnosti. Dříve pracovala jako redaktorka České televize.

Termíny:

pátek 4. října 2024 9:00 – 12:00 učebna UL 601 (6. patro budovy Fakulty strojní)

pátek 11. října 2024 9:00 – 12:00 učebna UL 601 (6. patro budovy Fakulty strojní)

Kurz je jednodenní. Po kliknutí na Přihlásit se si vyberte příslušný termín.

Koordinátor akce: Helena Hasnedlová, hasnedlh@rek.zcu.cz, +377 631 910

Máte o náš kurz zájem a není k dispozici vhodný termín? Neváhejte nás kontaktovat pro individuální konzultace. Zároveň nabízíme možnost uskutečnění kurzu pro skupinky zájemců – rádi se s vámi domluvíme na termínu a místě konání, které bude nejvíce vyhovovat vám.

Kontaktujte nás na kurzy@rek.zcu.cz