Spolupráce s aplikační sférou – práva a povinnosti v praxi

ZAČÁTEK:
30/10/2019
FORMA:
3 hodiny prezenční setkání

Spolupracujete s firmami? Děláte pro ně smluvní výzkum a řešíte společně projekty? A víte jak postupovat, abyste neporušili pravidla veřejné podpory, proč je potřeba smluvně upravit nakládání se společnými výsledky a kdo nese riziko neúspěchu smluvního výzkumu? Pokud nikoli, odpověď na tyto otázky naleznete buď v zákoně o vynálezech a zlepšovacích návrzích, autorském zákoně, občanském zákoníku, rámci pro státní podporu výzkumu, vývoje a inovací nebo na školení Právní minimum pro (úspěšnou) spolupráci s firmami.

Předmětem školení bude základní seznámení s autorským právem a právem průmyslového vlastnictví, a to včetně problematiky zaměstnaneckého a školního díla. Zejména se však zaměříme na spoluvlastnictví výsledků s firmami. Dalším tématem školení bude veřejná podpora. Řekneme si, co to je veřejná podpora, proč je zakázaná a jak postupovat, aby nedošlo k poskytnutí nepřímé veřejné podpory ze strany ZČU. Poslední blok školení pak bude věnován jednotlivým formám spolupráce s firmami, a to konkrétně smluvnímu výzkumu, výzkumu ve spolupráci a poskytování licencí.

Termín kurzu:

30. 10. 2019, 9:00-12:00, místnost UV 115 ( přízemí FST)

Kontaktní osoba: Ing. Josef Dvořák , email: dvorakj@kks.zcu.cz;  tel: 8274

Projekt Akcelerace transferu poznatků