Mediální vystupování: Jak prezentovat sebe a svůj výzkum v médiích

Školení mediální prezentace pro experty ZČU

ZAČÁTEK:
19/09/2024
FORMA:
jednodenní prezenční workshop

Univerzitní 20, Plzeň   Zobrazit mapu

PR , Prezenční forma

Jak vzbudit zájem médií o váš obor? Jak zjednodušit výzkumné téma tak, aby mu rozuměla široká veřejnost a zároveň neztratilo svůj význam? Jak se připravit na rozhovor a jak stát před kamerou a mluvit na mikrofon? Odpovědi právě na tyto otázky dostanete v kurzu mediální prezentace, který pro vás připravil Odbor vnějších vztahů a komunikace. Školení je určeno zaměstnancům, kteří figurují na webu ZČU v sekci Pro média. Řekneme si, jak přemýšlí novináři, jak rámovat témata, aby redaktory zaujala a jak se stát připraveným respondentem, za kterým se budou rádi vracet.

Věnovat se vám budou:

Mgr. Bc. Andrea Čandová je tiskovou mluvčí Západočeské univerzity. Má na starosti strategii komunikace s médii a prezentaci ZČU veřejnosti. Dříve pracovala jako redaktorka České televize.

Ing. Pavla Hubálková, Ph.D. je vystudovaná biochemička a neurovědkyně. Je spoluautorkou knihy Science Communication a novinářkou, která popularizuje vědu. Jejím cílem je bořit zažitý pohled veřejnosti a mnohdy i samotných vědců, že bádání patří za zavřené dveře ústavů a laboratoří.

Marek Štětina je vedoucí krajské redakce Plzeň České televize a dlouholetý novinář, který má bohaté zkušenosti s audio a videoreportážní tvorbou. Dvanáct let pracoval jako redaktor televizního zpravodajství v Karlovarském kraji, pět let byl editorem Českého rozhlasu Karlovy Vary.

Program:

• Komunikace s médii na ZČU. Jak přemýšlí novinář a co chce slyšet.
  • Science Communication. Jak srozumitelně odprezentovat výzkum veřejnosti.
  • Televizní a rozhlasové formáty. Jak vystupovat na kameru.

Termíny:

čtvrtek 19. září 2024 8:30 – 15:00 zasedací místnost UI 127 (budova CIVu)

pátek 20. září 8:30 – 15:00 zasedací místnost UI 127 (budova CIVu)

Kurz je jednodenní. Po kliknutí na Přihlásit se si vyberte příslušný termín.

Koordinátor akce: Helena Hasnedlová, hasnedlh@rek.zcu.cz, +377 631 910