Využití AI při zpracování kvalifikační práce

ZAČÁTEK:
22/10/2024
FORMA:
prezenční

V rámci semináře budou představeny možnosti transparentního a etického využití AI v různých fázích přípravy kvalifikační práce.
Pozornost bude věnována následujícím tématům:

– AI a vyhledávání zdrojů pro přípravu kvalifikační práce
– Sumarizace a překlad zdrojů s pomocí AI
– Generování návrhů struktury práce
– Cvičné review a zpětná vazba poskytovaná AI
– Využití AI pro zpracování výzkumných dat
– Využití AI pro tvorbu multimediálních výstupů v rámci kvalifikačních projektů
– Přínosy využití AI při tvorbě kvalifikační práce (efektivita, kreativita, šíře zdrojů)
– Rizika a limity využití AI při tvorbě kvalifikační práce (závislost na AI, povrchnost, chyby)
– Etické aspekty využití AI při tvorbě kvalifikační práce

Lektor: Mgr. Martin Richter

Spoluzakladatel, lektor a předseda spolku Aignos, který se věnuje popularizaci a vzdělávání v oblasti AI. Zároveň je doktorandem na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a zaměřuje se na dopady umělé inteligence.

Termín:

úterý 22. října 2024, 13:00 – 14:40, místnost UU 108 (budova Fakulty strojní, vedle International Office)

Koordinátor kurzu: Helena Hasnedlová, hasnedlh@rek.zcu.cz, 737 472 326, 377 631 910

Máte o náš kurz zájem a není k dispozici vhodný termín? Neváhejte nás kontaktovat pro individuální konzultace. Zároveň nabízíme možnost uskutečnění kurzu pro skupinky zájemců – rádi se s vámi domluvíme na termínu a místě konání, které bude nejvíce vyhovovat vám.

Kontaktujte nás na kurzy@rek.zcu.cz