Hlas jako pracovní nástroj pedagoga

FORMA:
6 hodin výuka přímá

Fakulta pedagogická, Klatovská 51, Plzeň   Zobrazit mapu

Kurz je zaměřen na osvojení si zásad hlasové hygieny, psychosomatiky a jejich aktivní využívání, získání správných návyků, směřujících ke zlepšení kvality mluvního hlasu (postoj, dechová technika, rezonance a nosnost hlasu, artikulace a přednes), zvýšení odolnosti mluvního hlasu prostřednictvím uvolňovacích, dechových a artikulačních cvičení. Prakticky vedený kurz je určen všem pedagogům – hlasovým profesionálům, kteří se chtějí dozvědět, jak správně používat mluvní hlas, jak zlepšit kvalitu svého mluvního projevu a jak zvýšit odolnost svého hlasu vůči únavě a stresu v souvislosti se zásadami hlasové hygieny a psychosomatiky. Interaktivní trénink se zapojením všech účastníků pomůže odhalit nesprávné návyky a funkční stereotypy tvoření hlasu a nabídne možnosti jejich reedukace – teoretické zásady se okamžitě nacvičují v praxi.

Kurz je určen studentům KHK a širší veřejnosti.

Kurz vede: Mgr. Lucie Hilscherová

Hodinová dotace: