Jak zařídit, aby učení studentů bylo aktivní?

ZAČÁTEK:
28/11/2023
FORMA:
prezenční kurz (3 hod)

Seminář nabízí inspiraci v oblasti konstruktivistické vysokoškolské výuky, která je zaměřena na aktivní učení studentů. Konkrétně představuje jeden ze způsobů využití odborných textů ve výuce. Zároveň nabízí inspirativní didaktický postup, který lze dle potřeb modifikovat. Účastníci semináře se dostanou do role studentů a prožijí si modelovou vysokoškolskou výuku. Následně budou reflektovat pozici vyučujícího a pozici studenta v tomto způsobu vyučování a učení. V závěru budou analyzovat didaktické aspekty prezentovaného způsobu výuky.

V závěru se účastníci budou zamýšlet nad možnostmi inovací ve vlastní výuce a sdílet zkušenosti.

PhDr. Marek Václavík, Ph.D. působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity, kde připravuje budoucí učitelé. Vyučuje obory jako je kurikulum, didaktika, třídní a školský management či metodologii pedagogického výzkumu. Je součástí skupiny, která na OU vytváří prostor pro zvyšování kvality výuky. Jeho snahou je vytvářet prostor pro vzájemnou inspiraci, spolupráci a synergický efekt. Výzkumně se věnuje sekundárním analýzám dat v oblasti kvality školství, vysokoškolské pedagogice a edukačním médiím.

Termín:

úterý 28. 11. 2023 9:00 – 12:00 UL 601 (6. patro budovy Fakulty strojní)

Koordinátor akce: Helena Hasnedlová, hasnedlh@rek.zcu.cz, tel. 377 631 910

Máte o náš kurz zájem a není k dispozici vhodný termín? Neváhejte nás kontaktovat pro individuální konzultace. Zároveň nabízíme možnost uskutečnění kurzu pro skupinky zájemců – rádi se s vámi domluvíme na termínu a místě konání, které bude nejvíce vyhovovat vám.

Kontaktujte nás na kurzy@rek.zcu.cz