Využití artefaktů populární kultury ve výuce

Komiksy, videohry, hudba, videa a další

ZAČÁTEK:
24/05/2024
FORMA:
prezenční workshop (2,5 hod)

Současná generace studentů se v populární kultuře a digitálním světě orientuje zpravidla lépe než jejich učitelé. Jsou to právě naši studenti, kteří někdy doslova mluví „jazykem populární kultury“, jenž má svá specifika. Právě takováto komunikace prostřednictvím populární kultury umožňuje zpracovat i komplexní či těžko uchopitelná témata. Proto by byla velká škoda, abychom na využití artefaktů populární kultury (např. komiksů, videoher, hudby, videí, atp., ale i nástrojů na procvičování – např. Kahoot) zcela rezignovali.

Během tohoto workshopu si společně ukážeme možnosti populárních médií, práci s nimi a také způsoby, jimiž dokáží obohatit výuku. Společně se jako vyučující pokusíme lépe pochopit myšlenkové pochody a procesy učení u dnešních mladých dospělých a také širší spektrum jejich potřeb. Během workshopu si účastnicí zkusí prakticky vytvořit vlastní pracovní listy či materiály na základě vybraných artefaktů.

Termín:

pátek 24. května 2024, 09:30 – 12:00, místnost UL 601 (6. patro budovy Fakulty strojní)

Koordinátor kurzu: Helena Hasnedlová, hasnedlh@rek.zcu.cz, 737 472 326, 377 631 910

Máte o náš kurz zájem a není k dispozici vhodný termín? Neváhejte nás kontaktovat pro individuální konzultace. Zároveň nabízíme možnost uskutečnění kurzu pro skupinky zájemců – rádi se s vámi domluvíme na termínu a místě konání, které bude nejvíce vyhovovat vám.

Kontaktujte nás na kurzy@rek.zcu.cz