Jak a kdy nastavovat pravidla a vztahy se studujícími?

Na tomto workshopu prozkoumáme co, kdy a jak (ne)dělat, abychom vytvořili studijní prostředí, které podporuje vznik dobrých vztahů a ve kterém se učení daří.

ZAČÁTEK:
01/02/2024
FORMA:
Prezenční kurz (3 hodiny)

Výzkumně i prakticky máme ověřeno, že vzdělávání prochází vztahem. Jinými slovy, to kolik se studenti naučí a jak je učení se baví, je do značné míry ovlivněno tím, jaké vztahy mají se svými vyučujícími. Na tomto workshopu společně prozkoumáme za pomocí teoretických modelů, praktických cvičení a sdílení dobré/špatné praxe a) co, b) kdy a c) jak (ne)dělat, abychom vytvořili studijní prostředí, které podporuje vznik dobrých vztahů a ve kterém se učení daří.

Workshop si klade za cíl být nejen více praktický (65 %) než teoretický (35 %), ale hlavně užitečný (100 %).

Lektor Mgr. Petr Sucháček působí v Centru rozvoje pedagogických kompetencí na Masarykově univerzitě v Brně. Učí předměty Komunikační trénink, Práce se skupinovou dynamikou a Pedagogická komunikace. Rád se potkává s principy nenásilné komunikace, které předává na workshopech pro veřejnost, ve školách a v Nenásilném podcastu.

Termín kurzu:

čtvrtek 1. února 2024, 14:00 – 17:00, UL 601 (6. patro budovy Fakulty strojní)

Máte o náš kurz zájem a není k dispozici vhodný termín? Neváhejte nás kontaktovat pro individuální konzultace. Zároveň nabízíme možnost uskutečnění kurzu pro skupinky zájemců – rádi se s vámi domluvíme na termínu a místě konání, které bude nejvíce vyhovovat vám.

Kontaktujte nás na kurzy@rek.zcu.cz