Jak aktivizovat studující skrz volbu metod a zpětnou vazbu?

Jak si udělat plán semestru a připravit jednotlivé lekce, aby to dávalo smysl?

Pedagogická komunikace jako prostředek pro aktivizaci studujících

ZAČÁTEK:
06/06/2024
FORMA:
Prezenční kurz, 3 hod

Na tomto workshopu doplníme paletu nástrojů, které má učitel k dispozici pro aktivizaci studujících, o různé typy zpětné vazby – podpůrné i té méně podpůrné – a nasdílíme tipy na výukové metody, které by pro nás a naše studující mohly fungovat.

Workshop tak bude volně navazovat na kurz Pedagogická komunikace: jaké klást otázky a proč?  a doplní jej. Postavený je ale tak, abyste si odnesli praktické tipy do výuky, inspirace na další zdroje a podněty pro další přemýšlení, ať už jste s námi na předchozím workshopu otázky zkoumali, či nikoli.

Lektor Mgr. Petr Sucháček působí v Centru rozvoje pedagogických kompetencí na Masarykově univerzitě v Brně. Učí předměty Komunikační trénink, Práce se skupinovou dynamikou a Pedagogická komunikace. Rád se potkává s principy nenásilné komunikace, které předává na workshopech pro veřejnost, ve školách a v Nenásilném podcastu.

Termín kurzu:

6. června 2024 14:00 – 17:00 UL 601 (6. patro budovy Fakulty strojní)

Koordinátor kurzu: Bc. Helena Hasnedlová, hasnedlh@rek.zcu.cz, tel. 737472326; 377631910

Máte o náš kurz zájem a nevyhovují vám termíny? Neváhejte nás kontaktovat pro individuální konzultace. Zároveň nabízíme možnost uskutečnění kurzu pro skupinky zájemců – rádi se s vámi domluvíme na termínu a místě konání, které bude nejvíce vyhovovat vám.