Pedagogická komunikace: jaké klást otázky a proč?

Typologie učitelských otázek prakticky a pragmaticky

ZAČÁTEK:
02/02/2024
FORMA:
Prezenční kurz (3 hodiny)

Univerzitní 22, Plzeň, UL 601   Zobrazit mapu

Pedagogická komunikace je ve světě pedagogické vědy evergreenem, který zkoumán byl, je a bude. Jaký však mají tyto výzkumy dopad na praxi? Mají jej vůbec mít? A pokud ano, jak na to? Samé otázky! No a co pak s těmi odpověďmi?

Na tomto workshopu prozkoumáme prakticky a pragmaticky typologii učitelských otázek, vyzkoušíme, jaké mají efekty a vyzkoušíme si různé druhy reakcí na studentské odpovědi → to vše s cílem maximalizovat učení (se) na straně studentů a radost na straně všech.

Lektor Mgr. Petr Sucháček působí v Centru rozvoje pedagogických kompetencí na Masarykově univerzitě v Brně. Učí předměty Komunikační trénink, Práce se skupinovou dynamikou a Pedagogická komunikace. Rád se potkává s principy nenásilné komunikace, které předává na workshopech pro veřejnost, ve školách a v Nenásilném podcastu.

Termín kurzu:

pátek 2. února 2024, 9:00 – 12:00, UL 601 (6. patro budovy Fakulty strojní)

Máte o náš kurz zájem a není k dispozici vhodný termín? Neváhejte nás kontaktovat pro individuální konzultace. Zároveň nabízíme možnost uskutečnění kurzu pro skupinky zájemců – rádi se s vámi domluvíme na termínu a místě konání, které bude nejvíce vyhovovat vám.

Kontaktujte nás na kurzy@rek.zcu.cz