Komunikace s lidmi v souladu s fungováním mozku

Poznejte principy komunikace, která je v souladu s fungováním mozku, zlepšete své sebeovládání a dosáhněte většího porozumění s ostatními.

FORMA:
E-learning, individuální studium, stále otevřený kurz, zahájení kdykoli
ID
2741

Během tohoto kurzu se naučíte reagovat v komunikaci s ostatními tak, abychom neprohlubovali konflikt a zároveň vedli druhé k odpovědnosti za jejich chování. Osvojíte si konkrétní principy vědomé práce se vztahovými signály v komunikaci (nehodnotit, nevěštit, nedávat nevyžádané dobré rady, nepopírat to, jak vidí svět druzí, používat popisný jazyk a  pátrat po porozumění), které snižují počet hádek a vedou druhé lidi k sebeřízení. Obsah kurzu je vystavěn na základě poznatků o fungování mozku (práce Davida Rocka)  a poznatků o fungování vztahových signálů v komunikaci (práce Paula Watzlawicka).

Jedná se o první otevřený kurz Západočeské univerzity v Plzni umístěný na platformě seduo.cz určené pro studium široké veřejnosti.

OBSAH KURZU:

• Fungování mezilidské komunikace
      Co se mezi lidmi děje, když spolu mluví
      Co nám sdělují vztahové signály
      Nejběžnější vztahové agrese

• Fungování komunikace v mozkuZákladní organizační princip mozku
      Primární sociální potřeby a jistota

• Principy budování porozumění v komunikaci
      Popisný jazyk
      Práce s emocemi
      Vedení a řízení lidí
      Proces vedení lidí

Autorem kurzu je Mgr. Michal Dubec, Ph.D. Kurz je aktuálně zdarma zpřístupněn v režimu bez podpory tutora.

On-line kurz je dostupný ZDARMA a je určen pro samostudium. Úspěšný absolvent kurzu obdrží osvědčení. Pro účast v kurzu je potřeba se zaregistrovat.

ZAREGISTROVAT SE

PŘIHLÁSIT SE